SUP introkursus: Bliv en del af Grenaa SUP OHANA

dato

Grenaa SUP OHANA inviterer til et grundlæggende SUP-introduktionskursus over to dage fra lørdag den 31. maj. Her vil deltagerne lære om udstyr, sikkerhed og teknikker.

Grenaa SUP OHANA byder velkommen til alle interesserede, der ønsker at prøve Stand Up Paddle (SUP) med et introduktionskursus, der strækker sig over to dage. Kurset afholdes lørdag den 31. maj og søndag den 1. juni, begge dage fra kl. 09.00 til 12.00, og leder deltagerne gennem essentiel viden om udstyr, sikkerhed og grundlæggende teknikker.

Prisen for hele kurset er 650 kr. pr. person. Tilmelder man sig dette kursus, bliver man samtidig medlem af Grenaa SUP OHANA. Medlemskabet inkluderer adgang til frigivelseskursus, lån af board, våddragt og vest samt muligheden for at deltage i fællestræninger flere gange om ugen og sociale arrangementer.

Det danske vejr kan være uforudsigeligt, så der kan opstå behov for at aflyse og finde en ny dato for kurset. Det er derfor vigtigt at holde sig orienteret for eventuelle ændringer.

For tilmelding skal der sendes en e-mail til Mette.hedegaard@live.dk. Kurset er en oplagt mulighed for både nybegyndere og dem, der ønsker at forbedre deres færdigheder på vandet.

Læs mere om dette spændende arrangement på Grenaa SUP OHANAs Facebook-event.


Praktisk information:

  • Dato: Lørdag 31. maj og søndag 1. juni 2025
  • Tid: Kl. 09:00 - 12:00 begge dage
  • Pris: 650 kr. pr. person
  • Arrangør: Grenaa SUP OHANA
  • Tilmelding: Send e-mail til Mette.hedegaard@live.dk
  • Link: Se eventet her
Kilde: Grenaa SUP - OHANA